Ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne mogą występować zarówno we wnętrzach naszych budynków, jak i na zewnątrz. Aby zbudować ogród wertykalny, nie zawsze jest nam potrzebna ściana. Zielone ściany mogą być budowane na różnego rodzaju podporach lub występować w formie mobilnej żywej ściany.

 

Ogrody wertykalne wewnętrzne są najprostsze do wykonania. Dzięki temu, że znajdują się wewnątrz budynków, możemy stworzyć im bardzo dobre warunki do bytowania. Zbliżone do ich naturalnych. Możemy kontrolować temperaturę, wilgotność powietrza i podłoża oraz światło.

Ogrody wertykalne wewnętrzne występują zarówno w wersji z obiegiem otwartym jak i z obiegiem zamkniętym (tz. mobilne zielone ściany).

Żywe ściany z obiegiem otwartym wymagają podłączenia wody oraz wykonania odpływu da kanalizacji. Docelowo jednak tego typu pionowe ogrody sprawdzają się lepiej, gdyż wymagają dbałości jedynie o rośliny. Jeśli planujecie Państwo dużą zieloną ścianę zdecydowanie polecamy to rozwiązanie.

 

 

Do mniejszych rozwiązań polecamy mobilne zielone ściany. To ekologiczny mebel, który po obsadzeniu roślinami, stworzy specyficzne środowisko, wprowadzając do wnętrza niesamowity mikroklimat. Rośliny, zamieniając CO2 w tlen, utrzymają powietrze w dobrej kondycji. Zielone ściany idealnie sprawdzają się w nadmiernie suchych pomieszczeniach, w których pełnią funkcję regulatora wilgotności. Pochłoną też nadmiar hałasu i sprawią, że przestrzeń życiowa stanie się bardziej komfortowa.

Kompleksowa usługa

Wszystkie nasze zielone ściany wykonane są z tkanin izolowanych lekką płyta HDPE, elementów stali nierdzewnej oraz selekcjonowanych roślin. Każda ściana posiada gwarancję zarówno na konstrukcje jak i rośliny.

Kwiatowa ściana powstaje w krótkim czasie. Większość części takiej kompozycji wykonujemy u nas. U Państwa składamy gotowe elementy. Najczęściej odbywa się to dwuetapowo. Pierwszy etap to montaż ram, systemu oraz start podłączenia wodnego i elektrycznego. W drugim etapie żywe ściany są obsadzane roślinami. Ze względu na to, że rośliny przygotowujemy wcześniej, jest to całkowicie czysty proces. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie i z zaangażowaniem. Każdy ogród wertykalny jest inny i niepowtarzalny.

Jeśli pojawią się pytania, zawsze służymy fachową pomocą dotyczącą zarówno budowy żywej ściany, jak i roślin stosowanych na ogrodach wertykalnych

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług. Możemy kompleksowo wykonać dla Państwa zieloną ścianę, zaoferować panele do wykonywania ogrodów wertykalnych lub skompletować cały materiał, potrzebny do samodzielnego zainstalowania żywej ściany.