BIOPHILIC DESIGN

Otoczenie, w którym pracujemy, ma ogromny wpływ na naszą wydajność, efektywność i motywację. Planując wystrój wnętrz warto postawić na biophilic design, skupiający się na budowaniu uczucia więzi z naturą.

Roślinność nie tylko podnosi wartość estetyczną przestrzeni, ale także doskonale zaspokaja pierwotną potrzebę człowieka bliskości z przyrodą. W odpowiedzi na tę silną więź powstał biophilic design – innowacyjny sposób urządzania przestrzeni polegający na wprowadzaniu natury tam, gdzie wcześniej człowiek ją ujarzmił.

POTRZEBA NATURY

Zagospodarowanie przestrzeni roślinnością w różnorodnych kompozycjach przynosi wymierne korzyści, m.in. redukcję poziomu stresu, zwiększoną pomysłowość i intensywność pracy, a także związane z nią pozytywne odczucia. Poprzez zaspokojenie naszej pierwotnej potrzeby bezpośredniej więzi z przyrodą biophilic design oddziałuje na nasze zmysły: sprawia, że czujemy się swobodniej i pewniej w działaniu, które zarazem sprawia nam więcej satysfakcji.

Określenie BIOPHILIC DESIGN  – ,,miłość do natury”, spopularyzował w latach 80. Edward O. Wilson. Jego teoria zakłada, że jesteśmy nierozerwalnie, podświadomie i pierwotnie powiązani z przyrodą, czerpiemy z niej siłę, dobre samopoczucie i uzdrawiającą moc. Kontakt z naturą jest w stanie przywrócić zdrowie oraz równowagę psychiczną współczesnemu człowiekowi – uwięzionemu w betonowej dżungli.

Wpuszczamy naturę do wnętrz

Porastamy przestrzeń